Starší dorost dnes zvítězil v okresním derby s Tatranem Prachatice! Na hřišti úřadovalo duo Lukáš Frček + Ondřej Rod, když první jmenovaný 4krát skóroval a druhý jmenovaný mu 4krát přihrál!

KP staršího dorostu, 19. Kolo Neděle 28.4.2019, 10:00

TJ Šumavan Vimperk – Tatran Prachatice 4:1 (4:0)

góly: 2., 4., 27., 31. Frček

sestava: Jaroš – Chvosta, Kadlec, Matoušek M., Samec (K) – Tóth, Vintr, Rod, Švarc – Frček, Kopolovič střídali: Preněk, Schettini, Vrábel, Novotný

Hodnocení trenéra Jiřího Formánka: Zápas jsme rozhodli již v prvním poločase – 4x přihrál Ondra Rod na 4 góly Lukáše Frčka. Druhý poločas se dohrával v poklidném tempu a hosté dokázali jen snížit z penalty na 4-1. Za týden nás čeká soupeř úplně jiného kalibru, tak uvidíme jak se dáme zdravotně dohromady.

{gallery}vimperk/2019/foto_zdenek_formanek/duben/fotbal_st_dorost_vim_pt/{/gallery}

Mladší dorost v derby zvítězil, třikrát se trefil Chvosta

KP mladšího dorostu, 19. Kolo Neděle 28.4.2019, 12:15h

TJ Šumavan Vimperk z.s. – Tatran Prachatice 7:4 (4:2)

góly:48′, 62′ Chvosta, 1′, 53′ Benda, 14′ Novotný, 17′ Graf

sestava: Svěchota – Bašta, Matoušek, Chalupa, Schettini – Sýs, Novotný, Graf, Vavřík – Chvosta, Benda střídali: Tóth, Štěpánek, Švarc trenér: Lukáš Sýs

Hodnocení trenéra Lukáše Sýse: ,,Utkání jsme začali hodně aktivně a po několika chybách soupeře jsme v sedmnácté minutě vedli 4:0. Za zmíňku jistě stojí gól Grafa, který po krásné kombinaci s Novotným zvýšil na 4:0. Poté jsme bohužel polevili a i díky pár naším nepřesnostem soupeř do poločasu vstřelil dve branky a tak bylo o co hrát i ve druhém poločase.

Do druhého poločasu jsme opět vstoupili aktivně a drželi nic Víc a na našich kopačkách. I přes naši aktivitu jsme ve druhém poločase dostali další dva góly. Naštěstí jsme vstřelili ještě tri góly a tak utkání skončilo spíše hokejovým výsledkem. Dostat na domácím hřišti čtyři góly je dle mého vkusu hodně, ale důležité je, že si kluci po utkání uvědomili své chyby při obdržených gólech a snad se z nich do příště poučí. Tým ukázal soudržnost a charakter a i díky tomu jsme vstřelili celkem sedm branek. Dnes bych vyzdvihl hlavně výkon Novotného a Chvosty, který v utkání vstřelil hattrick. Příští týden hrajeme s Milevskem. Čeká nás opět těžký zápas, ale jistě budeme chtít navázat na naše předchozí výkony.”

{gallery}vimperk/2019/foto_zdenek_formanek/duben/fotbal_ml_dorost_vim_pt/{/gallery}

Starší žáci doma přehrávali soupeře, ale fotbal se hraje bohužel na góly a ten vstřelil soupeř!

KP starších žáků sobota 27.4.2019, 10:00

TJ Šumavan – Kaplice 0:1 (0:0)

sestava: Wolf – Sova, Sýs, Ludačka, Kliment – Kecskés, Uhlík, Vavřík, Paletář – Benda (K), Chvosta střídali: Aleš, Schettini

{gallery}vimperk/2019/foto_zdenek_formanek/duben/fotbal_st_zaci_vim_kaplice/{/gallery}

Mladší žáci si doma po dobrém výkonu připsali 3 body

KP mladších žáků sobota 27.4.2019 11:45

TJ Šumavan – Kaplice 11:1 (8:0)

góly: 11., 13., 16. Matheisl, 21., 27. Sedláček, 15., 27. Pasecký, 14. Uhlík, 20. Pineau, 36. Toman, 40. Kortus

sestava: Kouřim D. – Pasecký, Košnař, Vondrášek – Toman, Matheisl, Pineau – Sedláček (K) střídali: Uhlík, Kortus, Havlan, Kouřim Š., Hovorka

text:Michal Uhlík ml.