DOMÁCÍ ZVÍTĚZILI V DERBY 4:3

19. kolo KLM

neděle 13.1.2019 17:00, ZS Vimperk

HC Vimperk – HC Strakonice 4:3 (3:0,1:3,0:0)

Góly a nahrávky: 4. R. Suchánek ml. (J. Sitter, Chaloupka), 6. Paule (J. Hanzal, Chaloupka), 16. J. Hanzal (Paule, Chaloupka), 38. J. Sitter (Bojer, R. Suchánek ml.) – 21. T. Růžička (M. Müller, P. Řehoř), 23. Křenek (J. Švec, Jiřinec), 28. J. Švec (Topinka).

Rozhodčí: Horáček – P. Šimánek, J. Macháček

Vyloučení: 9:9, navíc J. Švec (Strakonice) 5 minut + do konce, Dlouhý (Strakonice) 10 minut

Využití: 2:1

Diváků: 600

HC Vimperk: Podskalský – Kačmár (10. Chval), J. Předota, Janásek, Chaloupka, O. Předota, Horejš – R. Sitter, J. Hanzal, Paule, Bojer, R. Suchánek, J. Sitter, Binder, Korous, Fleischman. Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota.

HC Strakonice:Myslivec – Jan Hřebíček (21. Topinka), D. Papež, D. Kovář, L. Hrubý, M. Všetečka, M. Hrubý – J. Švec, Křenek (50. Menšík), Jiřinec, M. Müller (35. D. Škoda), T. Růžička, P. Řehoř, Samohejl, Dlouhý, L. Bednařík. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.

Dlouholetá rivalita mezi týmy Vimperka a Strakonic se projevila v atmosféře vytvořené zaplněným hledištěm a také vyrovnaností boje, ve kterém si soupeři nedarovali nic zadarmo. Nástup patřil domácím, kteří si vybudovali třígólový náskok, ale houževnatí hosté srovnali, přestože museli míchat sestavou kvůli zraněním útočníků Křenka a Müllera. Vimperští šli znovu do vedení při pětiminutové přesilovce v závěru druhé části a diváci už se nedočkali dalšího gólu. „Po nadstandardním úvodu z naší strany se ve druhé třetině otočila situace. Naštěstí jsme si dokázali pohlídat závěr,“ ulevil si asistent Pavel Předota. „Srážela nás nedisciplinovanost,“ věděl strakonický manažer Roman Heimlich.

{gallery}vimperk/2019/foto_zdenek_formanek/leden/hokej_muzi_vimperk_strakonice/{/gallery}