Šumavan Vimperk rozhodl zápas v poslední minutě

1.A muži

Týn nad Vltavou – Šumavan Vimperk 0:1 (0:0)

gól: 88. Pankratz

sestava: Hrubý – Kurz (70. Děd), Sedláček (K), Psutka (19. Chrášťanský, 89. Šimandl), Blahout J. – Blahout V., Kvapil – Podskalský (93. Rod), Pankratz, Pospíchal – Samohejl (90. Uhlík)

Hodnocení trenéra Michala Uhlíka: Do Týna jsme jeli s velkým respektem a bohužel opět bez 8 hráčů. V minulém utkání se nám zranil Michal Chvosta a po chvíli musel ze zápasu odstoupit pro zranění Honza Psutka. Oproti minulému zápasu už jsme ale mohli počítat s Martinem Kvapilem, který zahrál výborný zápas! Od počátku jsme hráli vyrovnaný mač a k mému překvapení jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem.

Do poločasu nepadl žádný gól a my šli do druhého dějství s cílem udržet co nejdéle remízový stav a pokusit se udeřit z brejků. Naše šance po hlavičce Martina Kvapila a tutové šanci mladého Chrášťanského jsme bohužel ještě nevyužili. Domácí fotbalisté chtěli hodně moc vyhrát a postupem času se začali více a více vytahovat. My jsme toho dokázali využít a těsně před koncem jsme dali Vencou Pankratzem rozhodující gól a z Týna vezeme neskutečné tři body!!!

Děkuju všem hráčům, fanouškům a jsem šťastný!!!! Tým z Týna chválím za férový přístup a trošku se jim omlouvám za naši výhru, ale my jsme chtěli vyhrát stejně jako každý jiný zápas. Prostředí v Týně je naprosto v pohodě. Za dnešní zápas jsem moc pyšný na naše vimperské kluky!!! Díky, díky, díky. Za týden se budeme v domácím prostředí snažit potrápit Bavorovice.

1.A dorostu

Zdíkov – Šumavan Vimperk 0:9 (0:4)

góly: 23., 32. Koubek, 49., 65. Šimandl, 6. Rod, 25. Vintr, 75. Kopolovič, 80. Uhlík, 88. Král

sestava: Král (46. Tachajev) – Kopolovič, Uhlík, Jaroš – Koubek, Švarc, Rod, Červený, Vintr – Šimandl (K), Gyürüsi střídali: Tachajev, Samec, Chrášťanský

{gallery}vimperk/2018/foto_zdenek_formanek/kveten/fotbal_dorost_zdikov_vimperk/{/gallery}

KP starší žáci, 17. kolo

Malše Roudné – TJ Šumavan Vimperk 2:0 (1:0)

branky: Budínský 31’, Král 71’

sestava: Wolf – Hejtmánek, Matoušek, Bašta, Schettini – Sýs, Novotný, Vavřík, Benda – Potůček, Chvosta střídali: Kubačka, Chalupa, Štěpánek trenéři: Lukáš Sýs, Ondřej Málek

Hodnocení trenérů: ,,Dnešní zápas na krásném hřišti v Roudném se nám bohužel nepovedl. První poločas jsme pouze odkopávali míče a čekali jsme, až dostaneme gól a to se přesně stalo. Cíl do druhého poločasu byl jednoduchý – začít hrát kombinační fotbal, který nám v předchozích zápasech přinášel ovoce. To se nám začalo dařit a soupeře jsme zamkli na jeho polovině. Naneštěstí ale všechny naše náznaky končili na vápně. Za zmínku stojí naše první střela, která letěla mezi tři tyče až v 52.minutě a hned jednu z nich orazítkovala – autorem byl L. Sýs ml.. Naše největší a zároveň i jediná čistá “gólovka” přišla v 63. minutě, kdy se mezi dvěma stopery krásně uvolnil Matoušek na hranici velkého vápna, ale bohužel trefil jen gólmana. Do konce zápasu už jsme se nezmohli na nic dalšího a v samém závěru jsme po chybě Bašty z protiútoku inkasovali na 2:0. Hned potom rozhodčí odpískal konec a tak jedeme z Roudného s prázdnou. Příští víkend přivítáme na domácím hřišti lídra soutěže z Tábora, který doposud neztratil ani bod!! Pokud budeme chtít pomýšlet na bodový zisk, tak se musíme o dost zlepšit.