Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Vimperk - Fotokronika Jana Tláskala - říjen 2019


   

   

   

  Vimperk a Šumava v proměnách, náladách, detailech a občas i překvapeních ... tím vším je fotokronika Jana Tláskala  http://obec.sumava.eu/index.php/sumava/131-fotografove/3563-jan-tlaskal  

   

   

  21. října:

  Začíná předposlední říjnový týden a sluníčko se činí ze všech sil - nejen v podobě krásného halového oblouku, ... 

  ... ale především zcela výjimečnou, opět takřka nefalšovaně letní teplotou, která dokonce vybízí rostlinstvo, ač by mělo pomýšlet na zimování, k rozkvětu. 

   

  20. října:

  Zdá se, že zatím stále není důvod k obavám ... 

  ... z velkého podzimního (či předzimního) ochlazení. 

   

  19. října:

  Sytější barvy oblohy, ostřejší tvary mraků, pás rakouských Alp navíc vesměs zamaskovaný nízkou oblačností  - tak bylo možno na první pohled po příchodu na boubínskou rozhlednu charakterizovat rozdíl mezi včerejším a dnešním jitrem. 

  Z dalších, zcela zákonitých odlišností ...

  ... je pak nutno jmenovat již nezrcadlící Klosterwappen, po delší době opět nabízející svůj čistý základní charakteristický tvar. 

  Na jmenovaných optických proměnách měl svůj nemalý podíl též vítr, ... 

  ... dnes vanoucí z opačného směru, což prozradily temelínské páry ze zcela vysvobozených elektrárenských chladících věží. Inverzní hladina tedy opět poklesla a o něco více se vzdálila do vnitrozemí. 

  Ohnivé výjevy na obloze pokračovaly ještě poměrně dlouho, ... 

  ... neboť sluníčku byl opět souzen úkryt nad rozsáhlou oblačnou clonou. 

  Znovu si z něj však našlo příležitosti k zlacení krajiny ... 

  ... a plastickému prokreslování ...  

  ... známých alpských siluet. 

  Velký Javor se poměrně brzy dočkal blankytu, úžasně kontrastujícího s podzimními barvami nižších partií.

  Nepatrně se nám ochladilo - pravda, půl stupně je hodnotou víceméně zanedbatelnou. To již zmíněný, tentokrát jihovýchodní vítr se představil v síle znatelně nižší - 4,1 m/s (14,76 km/h). 

  Stoupající sluníčko nezaváhalo využít příležitosti k potěšujícímu pravému parheliu, ... 

  ... ovšem celkové finální ladění krajiny zrovna neslibovalo návaznost na krásný pátek. Sice nezmokneme, ale ani se neohřejeme stejnou měrou jako včera.  

   

  18. října:

  Nesčíslněkrát už jsme se tu společně přesvědčili, že pěkné a vydařené dny se mohou probouzet do podoby, z níž by další reálný vývoj asi nikdo nehádal. Třeba zrovna dnešní boubínské jitro - sice slunečné, ale současně plně v oblačné režii - prakticky nedávalo tušit, že se nakonec rozvine v další příjemné pokračování babího léta. Vůbec by totiž nepřekvapilo, kdyby naopak došlo k zhoupnutí směrem deštivým.  

  Stále doznívaly podmínky pro atmosférické zrcadlení - opět, podobně jako v úterý, nejčitelnější na viditelném Klosterwappenu, jen však v jiné variantě, tentokrát mající podobu jakýchsi výčnělků či hrotů na jinak obvykle opticky hladkém velehorském hřebenu.  

  Dachsteinský masiv se ovšem v tomtéž porovnání blýskl výrazně sytější a zřetelnější kresbou, přičemž byl zároveň nepřehlédnutelně patrný mnohem větší ústup inverze.

  O tom ostatně svědčila i skutečnost, že minule zcela neviditelné věže temelínské elektrárny na sebe dnes již aspoň vzaly jakousi podobu, byť jen vrcholků komínů potápějícího se parníku. 

  Modrým či zeleným zábleskům už konstelace oblohy nenahrávala, ale zcela bez charakteristických obrysových barev sluníčko také nezůstalo. 

  Mělo před sebou koneckonců fantastický úkol, jehož se jako vždy naprosto úchvatně zhostilo ... dokud nebylo přinuceno k ukrytí za svrchní temnou clonu. 

  Ani zpoza té však nezahálelo ... 

  ... a malovalo si i nadále po krajině ... 

  ... zcela podle libosti. 

  Spolu s teplotou zesílil i jihozápadní vítr - dnes na rovných 6 m/s (21,6 km/h), ... 

  ... což dokazoval i "kouř" z výše již představených komínů ke dnu jdoucího parníku. 

  V úvodu dnešního povídání bylo naznačeno, že by nepřekvapil ani déšť. Na rozdíl třeba od Churáňova, kde byly drobné srážky zaznamenány, na Boubíně nezapršelo, ...

  ... ale dala se odtud opět zahlédnout virga (rozpouštějící se srážkové pruhy), ... 

  ... nejhojněji nad Bobíkem. Finále předposledního říjnového pátku však v každém případě bude náležet slunečnu a teplu.

   

  17. října:

  Přes drobné výkyvy nás i nadále oblažuje babí léto, mimo jiné též překvapivě teplotami, které okolo poledního času ještě umožňují vydat se ven jen v košili. 

   

  16. října:

  Zatažené a mrholivé jitro, dopoledne pak takové, jak je představuje dalších komentářů nevyžadující snímek, ... 

  ... a konečně záhadný vzkaz podvečerního, na ojedinělých cirrech fantasticky irizujícího sluníčka. Tak se půlil letošní říjen.  

   

  15. října:

  Včerejšího večera se Vimperk poprvé tohoto podzimu kompletně ponořil do husté mlhy, čímž okamžitě zavdal podnět k dnešnímu časně rannímu výstupu na Boubín. V průběhu noci se sice mlha z ulic zase zvedla a vyklidila prostor hvězdné obloze, prozářené zvolna ubývajícím úplňkem, ale oblačnost rozhodně zcela neprchla z bojiště, takže očekávané boubínské výjevy stále teoreticky slibovaly nemalé zážitky. První pohled prozradil, ...  

  ... že inverzní hladina ve všech směrech značně ustoupila, ale zejména ve vnitrozemí stále velmi slušně svírá krajinu. Nemálo bylo měst, v nichž se na rozdíl od Vimperka ráno lidé probouzeli do šedobílého obklíčení. 

  Šumava se však zcela svobodně těšila měsíčnímu svitu a současně očekávala ničím nerušené sluneční paprsky. 

  A sluníčko se za přispění ideálně nastavené obzorové oblačnosti skutečně vyznamenalo - modrozelených záblesků v průběhu svého stoupání stvořilo celé série. 

  Viditelné Alpy se za dané konstelace zdály být zcela samozřejmou povinností, ... 

  ... ale všudypřítomný obzorový opar vyzýval k pokoře, a to i ve smyslu atmosférického zrcadlení, jež tu nebylo zcela od věci očekávat. 

  Jihovýchodní směr je za Knížecím stolcem skutečně v doznívající podobě odhalil, stejně jako na zřetelně viditelném Klosterwappenu.  

  Výraznější pohled na známá monumentální panoramata už nám dnes nabídnut nebude, ... 

  ... ale všudypřítomné úchvatné barvy podzimu vše přebohatě vynahradí. 

  A sluníčko už se zatím i skrze ten jemný závoj opřelo do Velkého Javoru, ... 

  ... rozeběhlo se po inverzní hladině, jíž na obzoru dominuje oblak temelínských par, ... 

  ... pozdravilo dávno jistě procitlý Vimperk ... 

  ... a především potěšilo nejedny oči kouzelnými variacemi na pravé parhelium. 

  Milovníci či lovci mraků si mohli listovat oblohou jako kouzelným atlasem ... právě je na programu altocumulus s rozpouštějícími se srážkovými pruhy zvanými virga, ... 

  ... zatímco dole na zemi se současně zdá, že podzim soustředil svůj výtvarný um především na Boubínský prales. 

  I tady máme takřka nezvyklé teplo, k němu jihozápadní větérek o síle 3,1 m/s (11,16 km/h) ... ale nakonec by se tu přece jen snesl i ten tolikrát již v tomto podzimu zmiňovaný svetr. 

  Nu, tahle hladina se nevzdá ... odpoledne ji čekejme nazpět takřka najisto ve Vimperku a s nemalou pravděpodobností i blíže k boubínské věži. 

   

  14. října:

  Babí léto pokračuje i počátkem dalšího pracovního týdne, dokonce vylepšeno o zcela bezmračnou blankytnou oblohu. 

   

  13. října:

  O aktuální vládě podzimu momentálně vypovídají jen nádherné barvy v krajině, ...

  ... neboť za již druhým dnem panující neuvěřitelně teplé počasí by se nemuselo stydět ani skutečné léto, nikoli jen to babí.  

   

  12. října:

  Kdopak by asi čekal - obzvláště v porovnání s minulým víkendem, který přinesl první sníh na Boubíně, že druhá říjnová sobota se ponese ve znamení nefalšovaného babího léta se čtyřiadvacetistupňovou teplotou? 

   

  11. října:

  Večer na Boubíně dal vzpomenout na podobný z 29. září (http://vimperk.eu/index.php/vimperk/16124). Pravda, vnitrozemský obzor byl tentokrát zahalen oparem, takže marno pomýšlet na viditelný Klínovec a jeho krušnohorské souputníky, ... 

  ... ovšem alpské siluety pro změnu zaujaly naprostou čistotou, ... 

  ... ba nepřehlédnutelně výraznější prokresleností. 

  Jen Velký Javor se potýkal s jakýmsi orografickým pokusem, zjevně však bez šance zahalit vrchol podobným způsobem, na jaký jsme zvyklí třeba zrovna na naší hoře. 

  Do fáze úplňku zbývají ještě dva dny (bude dovršena 13. října ve 23:07), ale už teď je pohled k dorůstajícímu měsíčnímu kotouči velmi působivý.

  To ostatně platí o pohledu kterýmkoli směrem, neboť již zapadlé sluníčko ... 

  ... spolu s jihozápadním větrem o nárazové rychlosti až 9,2 m/s (33,12 km/h) stále koná pravé barevné divy. 

  Těžko v té fantastické souhře okolností odolat pomyšlení na Zugspitze ... a samozřejmě je k vidění, byť nikoli se zřetelností, jakou upoutala ve vzpomenutý předposlední zářijový den. 

   

  10. října:

  A opět se nacházíme na houpačce, tentokrát skutečně pořádně rozhoupané, protože vydatné přeháňky, slunečno a duhy ... 

  ... se zejména dopoledne střídaly chvílemi jak na běžícím pásu. Stále však s jasným směřováním k vydařenému víkendu - pravému protipólu minulého. 

   

  9. října:

  Středeční ráno jen potvrzuje, co tu bylo řečeno včera, ... 

  ... ale současně už by se měl začít pozvolna chystat obrat do sušších, slunečnějších, ba i teplejších rovin. 

   

  8. října:

  S takto a podobně vyladěnou oblohou včetně všeho dalšího, co k ní z hlediska počasí přináleží, se budeme nuceni minimálně pro první polovinu druhého říjnového týdne smířit. 

   

  7. října: 

  Přituhlo nám, a to již od včerejška. Není tedy divu, že ranní oblačnost se tlačí dolů a halí nejen vimperské okolí, ... 

  ... ale též Boubín, ukrývající den staré překvapení. Však bude i na dálku rozeznatelné, ...  

  ... jen co sluníčko rozpráší všechnu tu šedobílou clonu. 

  A už je zcela jasné, ... 

  ... že nedělní sníh nahoře vydržel :-) ! Ani u nás dole už krásné slunečno neláká zrovna do trička, nu a na Boubín nemá cenu vyrážet rovnou bez teplé bundy, čepice a rukavic, nechceme-li se tam vydávat namísto delšího pobytu na rozhledně jen na otočku. 

   

  6. října:

  Podzim nám krom jiných barevných kouzel přináší též živý předobraz pohádky o zlatém kapradí ... :-) . 

   

  5. října:

  První říjnová sobota skutečně výsostně dostála meteorologickým předpovědím - tedy, přesně řečeno, ve smyslu deštiva, nikoli sněhu. Již od noci s drobnými přestávkami vytrvale pršelo ... a šumavské lesy přebohatou zásobu odevšad přímo dýchající vláhy zúročily i do podoby půvabných ozdob. 

  Okolí tajemné jeskyně boubínských rytířů i ve svém příšeří ožilo sytými barvami, tady však již s předzvěstí zcela jiné atmosféry, připravené na samotném vrcholu naší bájné hory. 

  Ano, přesně tohle se tu dalo zcela zákonitě očekávat, ... 

  ... a to navzdory západnímu větru, jenž dnes dosáhl své zatím největší nárazové síly - 12,1 m/s (43,56 km/h). Nepomáhal, netrhal, jen vytrvale zásoboval boubínský vrchol těžkými mračny, ... 

  ... hojně skrápějícími vše pod sebou. Ač se nacházíme o necelé čtyři stovky metrů nad hranicí meteorology slibovaného sněhu, zatím na něj nedošlo. 

  Teplota ale může v noci klesnout ... 

  ... a tohle vše proměnit v čistý led. 

  Teď však jedna z kaluží prozrazuje, že je nejvyšší čas zanechat procházek v slábnoucím dešti a pospíšit si zpět na věž, ... 

  ... neboť blížící se poledne bude zjevně časem proměny, ... 

  ... a to nikoli ledajaké.  

  Za podobných okolností tu bývá nabízen přímo oblačný koncert ... a mírně slábnoucí vítr se právě chápe dirigentské taktovky, aby odměnil toho, kdo tu vytrval ve výše popsaných předchozích okamžicích, ba přímo hodinách. 

  Další komentáře mohou co zcela zbytečné klidně umlknout.  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Oblačná symfonie doznívá, zjevně bude vystřídána něčím podobným, co už tu bylo přebohatě zažito dopoledne, ... 

  ... tedy se opět ponořme zpáteční cestou do lesů. 

  Však i v nich si ještě bohatě užijeme jemného oparu jakožto pozůstatku mlhy - odtud na rozdíl od vrcholu již pro zbytek dne skutečně zvolna ustupující. 

   

  4. října:

  Ne že by se podzim poctivě nesnažil o naplnění své příslovečné barevnosti, ale na vysněném sluníčku babího léta by se jeho snaha vyjímala určitě lépe a výrazněji. Jenže ono má být naopak ještě hůře - nadcházející víkend neslibuje zopakovat příjemná překvapení předchozího, tedy přinejmenším ne v sobotu, jež má být deštivá, ba ve vyšších polohách (nad 1000 m) snad i sněhová. 

   

  3. října:

  Nepatrné zlepšení počasí, prezentované krom úbytku dešťů dokonce slunečnými okamžiky a špetkami nebeské modři, mělo přece jen svůj háček - špičku Boubína (ano, zrovna přesně tu, na níž stojí rozhledna) v zajetí orografického naschválu.  

   

  2. října:

  Ani říjen se zjevně hned tak nezbaví modelu, jejž si tu v podzimním čase celkem již pravidelně nazýváme "počasí na houpačce" - po úvodním slunečném dni je Šumavě zase už do kaboniva a plačtiva. 

   

  1. října:

  Kdo si dnes přivstal za úsvitu, tomu neuniklo, že poslední čtvrtletí letošního roku nás uvítalo skvostnými oblaky druhu altocumulus lenticularis (čočkovitý tvar), ... 

  ... které, probarveny vycházejícím sluníčkem, ...  

  ... se staly úchvatnými sólisty na jinak zcela čisté obloze. 

  Sluneční paprsky navíc slibují ...

  ... bohatě zlatit celý krásný první říjnový den.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Fotokronika Jana Tláskala - září 2019 

  Fotokronika Jana Tláskala - srpen 2019 

  Fotokronika Jana Tláskala - červenec 2019 

  Fotokronika Jana Tláskala - červen 2019 

  Fotokronika Jana Tláskala - květen 2019 

  Fotokronika Jana Tláskala - duben 2019 

  Fotokronika Jana Tláskala - březen 2019 

  Fotokronika Jana Tláskala - únor 2019 

  Fotokronika Jana Tláskala - leden 2019

   

  Fotokronika Jana Tláskala - prosinec 2018 

  Fotokronika Jana Tláskala - listopad 2018 

  Fotokronika Jana Tláskala - říjen 2018 

  Fotokronika Jana Tláskala - září 2018 

  Fotokronika Jana Tláskala - srpen 2018 

  Fotokronika Jana Tláskala - červenec 2018 

  Fotokronika Jana Tláskala - červen 2018 

  Fotokronika Jana Tláskala - květen 2018 

  Fotokronika Jana Tláskala - duben 2018  

  Fotokronika Jana Tláskala - březen 2018 

  Fotokronika Jana Tláskala - únor 2018 

  Fotokronika Jana Tláskala - leden 2018

    

  Fotokronika Jana Tláskala - prosinec 2017 

  Fotokronika Jana Tláskala - listopad 2017 

  Fotokronika Jana Tláskala - říjen 2017 

  Fotokronika Jana Tláskala - září 2017 

  Fotokronika Jana Tláskala - srpen 2017 

  Fotokronika Jana Tláskala - červenec 2017 

  Fotokronika Jana Tláskala - červen 2017

  Fotokronika Jana Tláskala - květen 2017 

  Fotokronika Jana Tláskala - duben 2017 

  Fotokronika Jana Tláskala - březen 2017 

  Fotokronika Jana Tláskala - únor 2017 

  Fotokronika Jana Tláskala - leden 2017 

   

  Fotokronika Jana Tláskala - prosinec 2016 

  Fotokronika Jana Tláskala - listopad 2016 

  Fotokronika Jana Tláskala - říjen 2016 

  Fotokronika Jana Tláskala - září 2016 

  Fotokronika Jana Tláskala - srpen 2016

  Fotokronika Jana Tláskala - červenec 2016 

  Fotokronika Jana Tláskala - červen 2016 

  Fotokronika Jana Tláskala - květen 2016

  Fotokronika Jana Tláskala - duben 2016 

  Fotokronika Jana Tláskala - březen 2016 

  Fotokronika Jana Tláskala - únor 2016 

  Fotokronika Jana Tláskala - leden 2016 

   

  Fotokronika Jana Tláskala - prosinec 2015 

  Fotokronika Jana Tláskala - listopad 2015 

  Fotokronika Jana Tláskala - říjen 2015 

  Fotokronika Jana Tláskala - září 2015 

  Fotokronika Jana Tláskala - srpen 2015 

  Fotokronika Jana Tláskala - červenec 2015 

  Fotokronika Jana Tláskala - červen 2015 

  Fotokronika Jana Tláskala - květen 2015

  Fotokronika Jana Tláskala - duben 2015 

  Fotokronika Jana Tláskala - březen 2015

  Fotokronika Jana Tláskala - únor 2015

  Fotokronika Jana Tláskala - leden 2015

   

   

  Fotokronika Jana Tláskala - prosinec 2014 

  Fotokronika Jana Tláskala - listopad 2014 

  Fotokronika Jana Tláskala - říjen 2014 

  Fotokronika Jana Tláskala - září 2014 

  Fotokronika Jana Tláskala - srpen 2014

  Fotokronika Jana Tláskala - červenec 2014

  Fotokronika Jana Tláskala - červen 2014 

  Fotokronika Jana Tláskala - květen 2014  

  Fotokronika Jana Tláskala - duben 2014  

  Fotokronika Jana Tláskala - březen 2014  

  Fotokronika Jana Tláskala - únor 2014 

  Fotokronika Jana Tláskala - leden 2014

   

  Fotokronika Jana Tláskala - prosinec 2013

  Fotokronika Jana Tláskala - listopad 2013

  Fotokronika Jana Tláskala - říjen 2013

  Fotokronika Jana Tláskala - září 2013

  Fotokronika Jana Tláskala - srpen 2013

  Fotokronika Jana Tláskala - červenec 2013

  Fotokronika Jana Tláskala - červen 2013

  Fotokronika Jana Tláskala - květen 2013

  Fotokronika Jana Tláskala - duben 2013

  Fotokronika Jana Tláskala - březen 2013

  Fotokronika Jana Tláskala - únor 2013

  Fotokronika Jana Tláskala - leden 2013

   

  Fotokronika Jana Tláskala - prosinec 2012

  Fotokronika Jana Tláskala - listopad 2012

  Fotokronika Jana Tláskala - říjen 2012

  Fotokronika Jana Tláskala - září 2012 

  Fotokronika Jana Tláskala - srpen 2012 

  Fotokronika Jana Tláskala - červenec 2012 

  Fotokronika Jana Tláskala - červen 2012 

  Fotokronika Jana Tláskala - květen 2012 

  Fotokronika Jana Tláskala - duben 2012 

  Fotokronika Jana Tláskala - březen 2012 

  Fotokronika Jana Tláskala - unor 2012 

  Fotokronika Jana Tláskala - leden 2012 

   

  Fotokronika Jana Tláskala - prosinec 2011 

  Fotokronika Jana Tláskala - listopad 2011 

  Fotokronika Jana Tláskala - říjen 2011 

  Fotokronika Jana Tláskala - září 2011 

  Fotokronika Jana Tláskala - srpen 2011 

  Fotokronika Jana Tláskala - červenec 2011 

  Fotokronika Jana Tláskala - červen 2011 

  Fotokronika Jana Tláskala - květen 2011 

  Fotokronika Jana Tláskala - duben 2011 

  Fotokronika Jana Tláskala - březen 2011 

  Fotokronika Jana Tláskala - únor 2011 

   

   

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #44 Petr Ulman 2019-08-04 12:35
  Dobrý den. Právě spolu mluvíme na rozhledně a dáváte nám výborné info. Díky za poslání fotky naši zlínské skupinky.
  Citovat
   
   
  #43 Carsten Fastner 2019-04-28 11:14
  Važený pane Tláskale, velice Vám děkuji za fotografickou odpověď! Tyto obrázky jsou nejen velmi zajímavé, ale také moc krásné. Jaký je to úžasný svět na Šumavě!
  S pozdravem, Carsten Fastner
  Citovat
   
   
  #42 J. Tláskal 2019-04-22 21:01
  Vážený pane Fastnere, jsem velmi potěšen Vaším komentářem, za nějž Vám děkuji. Do okolí Borových Lad i Nového Světa z Boubína vidět je, ale správně jste odhadl, že okolní lesy jsou do té míry vzrostlé, že ze samotných obcí jako takových prakticky nevidíme nic. Z rozhledny lze pouze odhadnout, kde se nacházejí. V rámci příštího výstupu na Vás budu pamatovat snímkem uvedené lokality, abyste vše aspoň touto cestou viděl sám. S pozdravem JT
  Citovat
   
   
  #41 Carsten Fastner 2019-04-19 14:33
  Važený pane Tláskal, chtěl bych Vám poděkovat za vaši fotokroniku! Podívám se na ni skoro každý den a těším se vidět starý domov mé rodiny. Ale často se mě ptám, jestli existuje přímý pohled z Boubína do okolí Borových Lad nebo Nového Světa nebo Nové Huti? Je to možné, nebo jsou stromy a kopce příliš vysoké?
  Budu se těšit na Vaši odpověď a posílám moc pozdravů z Hamburku na krásnou Šumavu, Carsten Fastner (Omlouvám se, bohužel mluvím cesky jen špatně)
  Citovat
   
   
  #40 Pavla Hájková 2018-04-28 07:52
  Vážený pane Tláskale,
  děkuji za dokonalé fotografie a za povídání při výstupu na horu. Vaši energii a radost z Boubína odvážím do Volyně i do Liboce. Echo jsem také jednou zachytila v mlze v Polubném, ale zelené a modré odlesky Slunce, to je Váš jedinečný úlovek! Přeji Vám spousty dalších nečekaných šumavských zážitků a těším se na ně s Vámi.
  Pavla Hájková, zprostředkovate l banálních hypoték půjček a spoření u Wüstenrotu
  Citovat
   
   
  #39 Vladislav 2017-10-02 23:59
  Byli jsme tam v roce 1985, fantasie.
  Zoubci od Břeclavi
  Citovat
   
   
  #38 Cumbuch Mañana 2017-04-01 19:02
  Honzo jsi neúnavný ďábel, zase jsem koukal na tvůj březen, je to zas úžas co dokážeš navštívit, vidět, nafotit a zpracovat, zkrátka vybrat a udělat z toho tu nádheru. To by měla každý měsíc vycházet od tebe obrazová kniha. Další energii do tvého neúnavného těla a dobré světlo ti přeje
  Cumbuch Mañana.
  Citovat
   
   
  #37 Cumbuch Mañana 2017-02-19 18:15
  Honzo, tak jsem koukal na tvůj leden a zase jsem koukal. Jsi vytrvalý kouzelník, je to úžasné, zeména ty proměny Alp. Dobré světlo a Utz a wach. Cumbuch
  Citovat
   
   
  #36 jiří sedlecký 2017-01-04 19:51
  Dobrý den. Vážený pane Tláskale. Pořizujete krásné fotografie Šumavy, Alp
  a celé oblasti v dohlednosti z Boubína.
  Vaše fotografie jsou nádherné. Ukazují
  jak krásu krajiny tak i jedinečnost fotografování. Zachycení okamžiku místa
  fotoaparátem je neopakovatelné. Přeji v novém roce štěstí, zdraví a spoustu krásných fotografií, které potěší oči i
  duši magickým obrazem :lol: . S úctou Jiří Sedlecký
  Citovat
   
   
  #35 Cumbuch Mañana 2016-12-12 17:15
  Honzo, prošel jsem si zas ty tvoje krásné obrázky a pokochal se místy, kam se po té mé mrtvici už nepodívám. Je to neskutečná nádhera právě tak jako tvoje úsilí a výdrž, díky kterým se my ostatní můžeme tou nádherou kochat. Doufám, že se výstava ve Vimperku podařila a omlouvám se, že jsem se nemohl zúčastnit. Hodně sil a dobré světlo. Utz a wach, Cumbuch.
  Citovat