1.A muži

Šumavan Vimperk – Mariner Bavorovice 2:1 (0:1)

góly: 83., 86. Samohejl

sestava: Hrubý – Matoušek (81. Sýs), Děd, Pospíchal, Blahout J. – Blahout V., Kvapil – Podskalský, Pankratz (K), Šimandl (62. Samec) – Samohejl (90. Uhlík)

Hodnocení trenéra Michala Uhlíka: V domácím prostředí jsme přivítali lídra z Bavorovic a samozřejmě jsme chtěli navázat na povedené výsledky z poslední doby. Utkání se ale vyvíjelo lépe pro hosty, kteří více chtěli a byli aktivnější. První poločas jsme tedy zaslouženě prohráli 0:1.

O přestávce jsme si vše vyříkali a řekli si, že musíme začít konečně hrát aktivně a zápas odmakat. To se naštěstí povedlo a my zápas otočili v náš prospěch. Musím ale podotknout, že hosté měli šance i ve druhém poločase a mohli véct klidně 3:0. Své šance ale neproměnili a my jsme toho dokonale využili opět v závěru utkání. Dva góly vstřelil Pavel Samohejl a v našem táboře propukla velká radost!!! Jsem mooooc rád, že jsme zase vyhráli a vezeme se na vítězné vlně.

Máme už 36 bodů a já jsem na můj tým hodně pyšný!

{gallery}vimperk/2018/foto_zdenek_formanek/kveten/fotbal_muzi_vimperk_bavorovice/{/gallery}

1.A Dorostu

Šumavan Vimperk – Poříčí 5:1 (2:0)

góly: 43., 57., 73., 75. Uhlík, 24. Matoušek V.

sestava: Jaroš – Samec, Kadlec, Matoušek V., Kopolovič – Vintr, Uhlík, Červený, Koubek – Šimandl (K), Chrášťanský střídali: Švarc, Matoušek M., Schettini, Král, Tachajev Trenér: Jiří Formánek

Hodnocení trenéra: Jiřího FormánkaV prvním poločase jsme si vytvořili několik dobrých šancí, které ale gólem neskončily. Hosté byli velmi nebezpeční z rychlých protiútoků, se kterými si buď naše obrana nebo Michal Jaroš v bráně poradili. Ve druhém poločase jsme našli střelce a Šmoula dal čtyři krásné góly.Hosté korigovali těsně před koncem nechytatelnou střelou na 5-1

18. Kolo, KP starších žáků

sobota 19.5.2018, 10,00h

TJ Šumavan Vimperk – Meteor Tábor 1:2 (0:0)

branky: 70’ Matoušek – 42’ Bříza, 53’ Štrincl

sestava Vimperka: Wolf – Hejtmánek, Bašta, Matoušek, Schettini – Sýs, Novotný, Kubačka, Potůček – Benda, Chvosta střídali: Vavřík, Chalupa, Štěpánek trenéři: Lukáš Sýs, Ondřej Málek

Hodnocení utkání: ,,Věděli jsme, že nás čeká velmi těžké utkání, protože soupeř ještě neztratil ani bod. Naši hráči byli první poločas aktivnější a vytvořili jsme si i tři velké šance, které se nám bohužel nepodařilo proměnit. Soupeř ohrozil naši branku jednou, ale s tečovanou střelou si vynikající Wolf poradil. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločase se hrálo více vyrovnané utkání než v poločase prvním. Bohužel jsme inkasovali po soupeřově standardní situaci. Poté jsme si vytvořili par slibných šancí, které jsme bohužel neproměnili. Za zmínku stojí střela Schettiniho, kterou zastavila tyč a následná střela Chalupy, kterou zlikvidoval hostující gólman, který byl oporou soupeřova týmu. Bohužel soupeř zvýšil na 2:0, když jsme si neporadili s nákupem, který přelezl naší obranu a kapitán hostí tak šel sám na naši branku a s přehledem svoji šanci proměnil. Naši hráči to nezabalili a makali až do konce. Odměnou jim byla vstřelená branka, kdy po krásné akci zakončil Matoušek. Diváci viděli krásné utkání, musíme kluky pochválit za přístup a předvedenou hru. Je třeba se poučit z chybičky, která předcházela druhému gólu a trochu víc štěstí při proměňování šancí. S trenérem hostí jsme se po zápase shodli, že takových utkání jako jsme odehráli dnes by bylo třeba v sezóně více, protože v takových zápasech kluci fotbalově rostou.”