Gymnastický dvojboj žen

XV. ročník závodu „O pohár města Českých Budějovic“

Na gymnastický dvojboj žen (prostná, kladina) se do GymCentra v Českých Budějovicích sjelo kolem 150 soutěžících z celé republiky. Náročný maratón od 7:30 do 19:00 h zvládli pořadatelé z oddílu SG Merkur na výbornou. Za celý den se ve sportovní hale vystřídalo mnoho diváků, kteří nešetřili potleskem a chválou nad výkony gymnastek.

Sedmnáct vimperských děvčat předvedlo kvalitní sestavy v pěti kategoriích a dvakrát se jim dokonce podařilo obsadit medailovou pozici.

Lucii Hermanovou konečně opustila smůla a na stříbrném stupni kategorie VS4C jí to moc slušelo. Velkým a milým překvapením byla bronzová medaile, kterou získala v kateg. VS0B Ester Kohoutová, svěřenkyně Kateřiny Vrábelové. Ester cvičí teprve několik měsíců a byl to její první závod.